Girne Üniversitesi Antalya Yavuz Selim Anadolu Lisesi’ni Ağırladı
Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2016, 14:21
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

SONY DSC

Antalya Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Girne Üniversitesi’ni ziyaret etti. Kariyer Planlama Programı kapsamında üniversiteleri ziyaret eden Antalya Yavuz Sultan Selim Lisesi, ziyaretleri içinde Girne Üniversitesi’ne de yer verdi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Antalya Yavuz Selim Anadolu Lisesi’nin son sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Ali Özerten, Müdür Yardımcısı Özlem Oluk, Okul Aile Birliği Başkanı İrem Şavk ve sorumlu öğretmenler Saim Aksa ve Süleyman Özhan eşliğinde Girne Üniversitesi’ni ziyaret ettikleri belirtildi. Ziyaretçileri Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker ve Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt karşıladılar.

SONY DSC

Kampüs gezisi, “Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Deniz Savaşı Sergisi” gezisiyle sonlandı…

Antalya Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencileri, Girne Üniversitesi tanıtım ekibi eşliğinde Girne Üniversitesi kampüsünü gezdiler ve Girne Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu imkanları yerinde gördüler. Öğrenciler, kampüs gezisi esnasında üniversitede ilgilendikleri bölümler ile ilgili bölüm başkanlarına sorular sordular ve detaylı bilgiler aldılar. Kampüs gezisini 18 Mart’ta Girne Üniversitesi kampüsünde açılan “Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi” ziyareti ile sonlandıran öğrenciler, sergiyi gezerken Çanakkale Deniz Savaşları ile ilgili bilgi aldılar.

Prof. Dr. Mustafa Altunç: “Seçeceğiniz mesleği sevmeniz, başarıyı getirir”

Kampüs gezisi sonrasında öğrenciler ile bir araya gelen Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç, öğrencilere hayatta alınacak en önemli kararları verirken nelere dikkat etmeleri gerektiğine ve geleceği nasıl planlamalarına ilişkin bir konuşma yaptı. “Herşeyin başı seçeceğiniz mesleği sevmektir” diyen Prof. Dr. Mustafa Altunç, “önce sevgi, sonra başarı gelir. Sevdiğiniz mesleği seçtiğinizde başarı kaçınılmaz olacaktır” diyerek öğrencilere ilgi alanlarını doğru saptamalarını ve onlara kucak açan tam donanımlı Girne Üniversitesi’nin kendilerini beklediğini söyledi.

Haberin Videosu