Girne Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni 20 Ekim’de
Eklenme Tarihi: 08 Ekim 2014, 11:19
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

KKTC’nin ilk Havacılık ve Denizcilik Üniversitesi olan Girne Üniversitesi’nin 2014-2015 öğretim yılı Akademik Yıl açılış töreni 20 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşiyor.

Girne Üniversitesi (University Of Kyrenia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Tören’in Kıbrıs, Türk Denizcilik ve Havacılık tarihinde ve geleceğinde önemli bir dönüm noktasını olacağını belirten Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Girne Üniversitesi olarak dünya havacılık ve denizcilik geleceğinin bilimsel ve sistematik olarak yeniden inşasında yüklenmiş oldukları büyük sorumluluğun bilinci ve heyecanıyla gerçekleştireceklerini söyledi. Akademik yıl açılış törenine çok sayıda davetli misafir konuşmacının katılacağını belirten Prof. Dr. Salihoğlu, gün içerisinde çeşitli etkinliklerin de düzenleneceğini açıkladı.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu “İlklere imza atmayı alışkanlık haline getiren yenilikçi yüksek öğrenim vizyonun yeni bir ürünü olan Girne Üniversitesi’nin yeni bir dünyanın oluşumunda amiral gemisi durumunda bulunan havacılık ve denizcilik alanlarında bayrak taşıyıcı bir eğitim kurumu olarak önemli bir görevi yerine getireceğini, Girne Üniversitesi’nde eğitim alan her pilotumuzun ve personelimizin göklerdeki yolculuğunda, her kalifiye deniz insanımızın alınterine karışmış deniz suyunun rahatlatıcı serinliğinde, masa başında göklerin ve denizlerin geleceğini tasarlayan her mezunumuzun özgüvenli gülümsemesinde bu açılıştaki coşkumuzu artırarark yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Gücünü yüksek öğretimdeki birikiminden, halkının eğitim kalitesine duyduğu güvenden ve yıllardır köklü bir eğitim geleneğinden alan Girne Üniversitesi’nin en son teknolojik altyapısı, nitelikli akademik kadrosu ve geleceğe umutla bakan, öğrencileriyle havacılık ve denizciliğin geleceğini bilimsel yöntemler ışığında tasarlayararak hayata geçirmede öncü bir yüksek öğrenim kurumu olacağını ifade eden Prof. Dr. İlkay Salihoğlu akademik yıl açılışının gerek Kıbrıs gerekse bölgemizdeki yüksek öğrenim vizyonu açısından yeni bir dönemin başlangıcı olduğu inancını dile getirdi.