Girne Üniversitesi Akademik Kadrosuna Araştırmalar için 70 Öğretim Üyesi Alıyor
Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2015, 16:53
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:44

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

Girne Üniversitesi eğitime yeni başlayacağı Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Tıp Fakültesine bağlı bölümlere, devam eden programlara ve araştırmalar için 2015-2016 akademik yılı bahar döneminde istihdam edilmek üzere 70 akademik kadro münhali açıyor. Tüm bölümlerde açılacak olan münhaller, yerel gazeteler ve üniversitenin kurumsal web sitesi www.kyrenia.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Başvuru koşulları

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, başvuracak adayların en az doktoralarını tamamlamış olmaları ve İngilizce diline vakıf olmalarının asgari gereklilik olarak aranacağı ve başvuruların sadece e-posta üzerinden yapılabileceği belirtilirken, adayların detaylı İngilizce CV’lerini başvuruda bulundukları programı belirterek info@kyrenia.edu.tr adresine gönderilmesi gerektiği belirtildi.  Detaylı bilgilerin üniversitenin kurumsal websitesi olan www.kyrenia.edu.tr adresinden alınabileceğinin altının çizildiği açıklamada sorunların ise Girne Üniversitesi İnsan Kaynakları birimine info@neu.edu.tr mail adresi üzerinden de gönderebileceği belirtildi.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Girne Üniversitesi olarak hem Fakülte ve Bölüm sayımızı artırıyoruz hem de akademik kadromuzu büyütüyoruz”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, artan Fakülte ve bölüm sayısına en iyi şekilde cevap verebilmek için akademik kadroda büyümeye gittiklerini belirtti. Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu “Girne Üniversitesi olarak 8 yeni Fakülte ve bu fakültelere bağlı 21 yeni program açtık.  Bunların yanında da yeni yüksek lisans doktora programlarını hayata geçirdik. Bilimsel çalışmalarımıza da yeni kampüsümüze taşınmakla birlikte daha da hız vermiş bulunuyoruz. Hem bizi tercih eden öğrencilerimize günümüz koşullarının gerektirdiği şekilde eğitim verebilmek hem de vizyonumuzun önemli bir parçası olan bilim üretimine yönelik araştırma faaliyetlerimizi daha da ileriye götürebilmek için akademik kadromuzu daha da genişletiyoruz ve 70 öğretim üyesi münhali açıyoruz. Girne Üniversitesi olarak  akademisyenlere sadece en iyi eğitim olanaklarını değil, ayni zamanda akademisyenlerimizin bilimsel araştırmalarını en iyi şekilde yapabilmelerine olanak sağlayan en iyi alt yapı imkanlarını sunmaya çalışan bir üniversiteyiz. Gelişen ve büyüyen Girne Üniversitesi gibi bir kurumda çalışmak isteyen tüm akademisyenlerimizi üniversitemize bekliyoruz” dedi.