Girne Üniversitesi 72-Mersin B.Ş.B-79
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2016, 20:30
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Girne Üniversitesi 72 - Mersin B.Ş.B - 79[/center]

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvada ilk üç günü galibiyetle tamamlayan Girne Üniversitesi ile Mersin B.Ş.B turnuvanın dördüncü maçında karşı karşıya geldi. Zorlu geçen mücadelede Girne Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 79-72 mağlup oldu. Bu yenilgi ile Girne Üniversitesi Adana Turnuvasında ilk mağlubiyetini almış oldu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Adnan Menderes Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya hızlı başlayan Mersin ekibi, ilk 5 dakikayı 14-8, ilk periyodu da 23-21 önde tamamladı. İkinci çeyrekte oyunun kontrolünü eline alan Girne Üniversitesi 6 oyuncu ile mücadele ettiği maçta soyunma odasına 4 sayı farkla 39-35 üstünlükle gitmeyi başardı. İkinci yarıya da iki takım karşılıklı basketlerle başladı. Dengeli giden üçüncü çeyreği de Girne Üniversitesi 56-53 önde bitirdi. Son çeyrekte büyük bir çekişme yaşanırken, Girne 6 oyuncu ile oynamanın dezavantajını yaşadı ve son anlarda oyundan düştü. Mersin ise rakibine özellikle pota altında üstünlük kurarak karşılaşmayı 79-72 kazandı.

Girne Üniversitesi’nde Marica GAJIC, 19 sayı 14 ribaunt 4 asist Simay KARAMAN 15 sayı, 2 ribaunt, 3 asist, Özge YAVAŞ 10 sayı, 1 ribaunt, 6 asist, Adrijana KNEZEVIC 15 sayı, 5 ribaunt, 7 asist, Betül ERKOYUNCU 6 sayı, 2 ribaunt 1 asist ile iyi bir performans sergiledi.

Mersin B.Ş.’de, Nilay KARTALTEPE 10 sayı, 6 ribaunt, 9 asist, Gökçe DOĞAN, 10 sayı 6 ribaunt, 7 asist, Gintare PERONYTE 14 sayı, 9 ribaunt 3 asist, Frida ELDEBRINK 18 sayı, 2 ribaunt, 2 asist ile oynadı.

[center]Girne Üniversitesi 72 - Mersin B.Ş.B - 79[/center]

İlker GÖZENELİ: “Ortak amaç doğrultusunda başarıya gitmek için mücadele edeceğiz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu İlker GÖZENELİ, ortak bir amaçla, başarıya odaklandıklarını belirterek, “Üç galibiyetin ardından gelen ilk yenilgi üzücü ancak motivasyonumuzu kaybetmiyoruz. Başarının anahtarı oyuncularımızda. Onlar istediği sürece daha ileriye gidecekler ve kendilerini de takımımızı da başarılara taşıyacaklar. Zaten hepsi de gereken fedakârlıkları yapmaya hazır, üstün gayret ile çalışıyorlar. Oyuncularımın oyun zekâlarına, yeteneklerine ve kapasitelerine inanıyorum. Oyunun kontrolünü sağlamak adına önümüzdeki müsabakalarda daha dikkatli olmamız gerekiyor dedi.

Girne Üniversitesi Cumartesi Günü Adana Askispor ile karşılaşacak…

Girne Üniversitesi turnuvanın beşinci maçında 24 Eylül 2016 tarihinde saat 14:00’te Adana Askispor ile karşı karşıya gelecek..