Girne Üniversitesi 7. Dönem Mezuniyet Töreni Bugün Gerçekleştiriliyor
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2016, 10:43
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

[center]_20160615_212708[/center]

Girne Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı Bahar Dönemi mezuniyet töreni 16 Haziran 2016 Perşembe (bugün) günü Girne Üniversitesi Karakum kampüsünde gerçekleştiriliyor.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 7. dönem mezunlarını verecek olan Girne Üniversitesi mezuniyet töreni saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Girne Üniversitesi’nin bölümlerinden mezun olacak öğrenciler, mezuniyet töreni ile birlikte yeni hayatlarına atılacaklar. Girne Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek mezuniyet töreninin ardında Girne Limanı’nda ikinci bir tören daha düzenlenecek. Girne limanında düzenlenecek törende Denizcilik Fakültesi’nden mezun olacak öğrenciler, mezuniyet pastasını kesip geleneksel denize atlama etkinliğini gerçekleştirecekler.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU: “Mezuniyet Öğrencilerimiz için Umut ve Gelecek, Üniversitemiz için de Öğrencilerimizle Gurur Duyma, Başarıları ile Övünç Duyma Döneminin Başlangıcıdır”

7. dönem mezuniyet töreni hakkında açıklamalarda bulunan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU yaptığı açıklamada Girne Üniversitesi olarak 7. Dönem mezunlarını veriyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti. Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU “Mezuniyet törenleri Üniversitelerin en önemli günüdür. Uzun yıllar emek harcayarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin hayata atıldıklarını görmek biz akademisyenler için en büyük gurur kaynağıdır. Mezunlarımız üniversitemizi taçlandıran en ön önemli varlıklarımızdır. Mezuniyet öğrencilerimiz için umut ve gelecek, Üniversitemiz için de öğrencilerimizle gurur duyma, başarıları ile övünç duyma döneminin başlangıcıdır. Bu vesile ile tüm halkımızı bu önemli günümüzde aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Mezuniyet töreninden sonra da Girne limanında geleneksel olarak mezuniyet pastamızı kesip, denize atlama etkinliğimizi gerçekleştireceğiz ve düzenlenecek olan kokteylimiz ile de mezuniyet törenimiz son bulacaktır” dedi.