“Girne Üniversitesi 60+ Tazelenme Üniversitesi” BRT’de Sabah Haberlerine Konuk Oldu
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2020, 17:00
Son Güncelleme Tarihi:18 Şubat 2020, 08:31

“Girne Üniversitesi 60+ Tazelenme Üniversitesi” Koordinatörü Yard. Doç. Dr Emete Toros ve öğrencileri Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda yayınlanan Sabah Haberleri kuşağında canlı yayına konuk olarak Özlem Tüylüoğlu’nun sorularını yanıtladılar.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde alanındaki ilk ve tek program olan, katılımcı sayısını her geçen gün arttıran 60+ Tazelenme Üniversitesi’nin Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Emete Toros, öncelikle 19 Şubat 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan III. Uluslararası Yaşlanan İnsan ve Toplum Sempozyumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toros, Girne Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan sempozyumda geniş bir konu yelpazesinin alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alınacağını ifade etti. Yard. Doç. Dr. Emete Toros 60+ Tazelenme Üniversitesi’ne hiçbir karşılık beklemeden destek olan ve güç katan paydaşların önemine vurgu yaparak kendilerine teşekkür etti.

Canlı yayına katılan 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencileri Osman İnceer, Hasan Balcı ve Belgin Özdeğirmenci ise 17-19 Nisan 2020 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan 60+ Yaş Tazelenme Üniversitesi Olimpiyatları’na yönelik hazırlıklarıyla ilgili bilgiler verdiler. Katılımcılar, gülle atmadan voleybola kadar değişik branşlarda yapılacak yarışmaları kapsayan organizasyon için çalışmalarına büyük bir istekle devam ettiklerini ifade ettiler.

Kuşakları buluşturan ve 2. Bahar Üniversitesi olarak da adlandırılan 60+ Tazelenme Üniversitesi’nde dahiliye, gerontoloji, ortopedi, sağlıklı beslenme, acil tıp, endokrinoloji, kültür-sanat, iç dekorasyon, yoga, Fransızca gibi geniş bir yelpazeye sahip dersler ücretsiz olarak alanında uzman bir kadro tarafından veriliyor.

Pazartesi, Salı ve Çarşamba akşamları verilen derslere katılım için ilgililer 0392 650 26 00 numaralı telefondan ve info@kyrenia.edu.tr adresinden bilgi alabilir.