“Girne Üniversitesi 2020-2021 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi”
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2021, 15:33
Son Güncelleme Tarihi:25 Şubat 2021, 16:31

“Girne Üniversitesi 2020-2021 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni” çevrimiçi olarak 12 Şubat 2021 Cuma günü gerçekleştirildi.
Törene Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, rektör yardımcıları, genel sekreter, dekanlar, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, akademisyenler, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan ve yoğun katılımın olduğu çevrimiçi törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu yaptı.

Salihoğlu, mezuniyet törenlerinin öğrencilerin başarısının ve mutluluğunun paylaşıldığı özel anlam taşıyan etkinlikler olduğunu ancak bu sene mevcut koşullar sebebiyle yüz yüze gelememenin hüznüyle bu organizasyonu yaptıklarını ifade etti.

Girne Üniversitesi’nin akademik kadrolarına mezunları bugünlere getirdikleri için teşekkür eden Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, ailelere seslenerek çocuklarını kendilerine emanet etmelerinin gurur verici olduğunu kaydetti.

Mezunların zorlu ve başarılı bir eğitim sürecinden sonra bugüne ulaştığını söyleyen Salihoğlu, Günsel ailesine de Girne Üniversitesi’nin çağdaş ve eksiksiz bir eğitim kurumu olması için verdikleri her türlü maddi ve manevi destek için şükranlarını sundu.

Daha sonra 2020-2021 Güz Dönemi mezunları adına sırayla söz alan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümünden Devan Jessie Aaron Rudolph ve Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünden Selim Fırıncıoğulları yaptıkları içten konuşmalarla duygularını dile getirirken, mezun olmanın heyecanını başta aileleri ve arkadaşları olmak üzere tüm katılımcılarla paylaştılar.

Sunumunu İletişim ve Kurumsal İlişkiler Ofisi’nden Fatma Coşkun Özlatif ve Uluslararası Ofis’ten Pembe Omorfolu’nun gerçekleştirdiği tören; Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Denizcilik, Eğitim, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mimarlık Fakülteleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsünden mezun olmaya hak kazanan 32 öğrencinin isimlerinin okunmasıyla devam etti.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Havacılık Yönetimi Anabilim Dalı öğrencilerden Abdırızak Mohamed Mohamud Yüksek Lisans Programının ilk mezunu olarak önemli bir başarıya imza attı.

Çevrimiçi düzenlenen tören, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Arzu Babayiğit’in öğrencilerden Petek Yaşlı eşliğinde tüm mezunlara meslek yeminlerini ettirmesiyle sona erdi.

Devan Jessie Aaron Rudolph konuşma metni
Selim Fırıncıoğulları konuşma metni

2020/2021 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni

[vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=3AQ9v8R52-A&ab_channel=Girne%C3%9CniversitesiUniversityofKyrenia”][/vc_column][/vc_row]