Girne Üniversitesi 2018-2019 Oryantasyon Programı Çerçevesinde Lefkoşa ve Girne Gezileri Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2018, 09:01

Girne Üniversitesi’nin her sene büyüyen ailesine 2018-2019 akademik yılında katılan yeni öğrencileri için düzenlediği Oryantasyon Programı kapsamında Lefkoşa ve Girne şehir turları ile gerçekleştirildi.

Yeni öğrencilerin Ada’ya uyum sağlaması, Kıbrıs’ın tarihini, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıması ve iyi bir motivasyonla eğitim hayatlarına başlamalarını sağlamak amacıyla düzenlenen geziler 26 ve 27 Eylül tarihlerinde yapıldı.

Lefkoşa gezisinde yeni öğrenciler Girne Kapısı’ndan başladıkları turda Surlariçi bölgesinde Büyük Han, Selimiye Camii, Bedesten ve Bandabulya gibi tarihi yapıları görme ve gezme fırsatına sahip oldular.

Yavuz Çıkarma Plajı ve Karaoğlanoğlu Şehitliği ziyaretiyle başlayan Girne turu ise eski liman bölgesi ve Girne Kalesi Müzesi ziyaretleriyle sürdü. Rehber eşliğinde gerçekleşen ve öğrencilerin büyük ilgisini çeken kale ziyareti sırasında katılımcılar Batık Gemi Müzesi’ni de ziyaret ederek detaylı bilgi aldılar.

Öğrencilerin üniversite hayatına ve Kıbrıs’a kolay uyum sağlamasına yönelik düzenlenen gezilerin ardından katılımcılar yeni arkadaşlarıyla tanışmaları ve beraber sosyal faaliyetler yapmalarını sağlayan bu tür aktivitelerin devam ettirilmesi yönündeki isteklerini dile getirdiler.

Girne Üniversitesi 2018-2019 Oryantasyon Günleri 3 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da üniversite kampüsünde düzenlenecek olan ve “Rast” grubunun performans sergileyeceği “Hoşgeldiniz Konseri” ile tamamlanacak.