Girne Üniversitesi 2015-16 Akademik Yılı Bahar Dönemi Oryantasyon Günleri Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 04 Mart 2016, 19:12
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

IMG_6033

Girne Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Bahar Döneminde Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik Oryantasyon Günleri tamamlandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Oryantasyon günleri çerçevesinde öğrencilere Kıbrıs’ın değişik yerleri gezdirildi, üniversite hakkında detaylı bilgiler verildi ve son olarak üniversite kampüsünde “Hoşgeldin Partisi”düzenlendi. Girne Üniversitesi akademik, idari personel ve öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu; araştırmalara ve dünya bilimine katkı sağlayacak çalışmalara büyük önem veren vizyon ve misyona sahip üniversitemize 2015-16 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde yeni katılan ve mevcut olan öğrencilerin her birinin yeni başarılara imza atacağına olan inancını yinelerken yeni dönemde başarılar dileklerinde bulundu.

G2

Bizler Büyük Bir Aileyiz

Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, Bahar Dönemi’nin tüm Girne Üniversitesi’ne hayırlı olmasını dilerken, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç  “bizler büyük bir aileyiz, ne mutlu ki sizler bu güzel ailenin birer üyesisiniz, herkese başarılar dilerim” dedi.

37 Ülkeden 1050 Öğrenci

37 ülkeden 1050 öğrencisi ile faaliyetlerini sürdüren ve 15 Kasım 2015 tarihinde yeni kampüsüne geçerek ayni tarihte attığı başta Tıp Fakültesi olmak üzere yeni fakülte binaları ve Girne Hastanesi temelleri ile gerek kapasite, gerek donanım, gerekse bilimsel ve akademik olarak büyümeye ve gelişmeye hızla devam eden Girne Üniversitesi’nin etkinliğinde söz alan Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu Soykurt  ise   Girne Üniversitesi’ne bu dönem yeni başlayan öğrencilerle birlikte tüm öğrenciler hoşgeldin diyerek, çalışmalarında motivasyon sağlamak ve onları yeni başarılara imza atmak için teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılımları için teşekkür edip, güzel başarıları birlikte yaratmak ve kutlamak dileğinde bulundu.