Girne Üniversite ile Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016, 15:44
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

SONY DSC

Girne Üniversite ile Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında akademik işbirliğini sağlamak amacıyla bir protokol imzalandı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi ile Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, her düzeyde öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapmak, ortak bilimsel ve teknik geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek, her iki üniversiteyi uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapmak konularında ikili anlaşma imzalandığı bildirildi. Protokol, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU ve Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ tarafından imzalandı.

SONY DSC

Tüm Eğitim-Öğretim Alanlarında Ortak Araştırmalar, Projeler ve Yayınlar Yapılacak…

Girne Üniversitesi’nde gerçekleşen ve akademik anlamda sınırları çizmek maksadıyla imzalanan protokol uyarınca her iki üniversite bünyesinde bulunan fakülte, enstitü ve yüksekokullarda sürdürülen eğitim ve öğretimin geliştirilmesi ve uluslararası standartlara uyumlu hale getirilmesi konusunda ortak çalışmalar yapılacak; her iki üniversite de tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak konular üzerinde bilimsel araştırmalar, projeler ve bilimsel yayınlar yapacaklar.

Üniversiteler Arasında Öğretim Üyesi ve Öğrenci Değişimi Olacak…

Yapılan anlaşmada her iki üniversitenin birlikte çalışma yapılacak olan bilim dallarının önceden bildirilmesi kaydı ile öğretim elemanı değişimi yapabileceği ve staj durumunda öğrenci değişimi yapabileceği belirtildi.

SONY DSC

Ortak Sempozyumlar, Kongreler ve Tanıtıma Yönelik Etkinlikler Düzenlenecek…

Yapılan anlaşma gereğince her iki üniversite kongre, sempozyum, atölye çalışmaları gibi ortak bilimsel toplantılar ve spor yarışmaları düzenleyecek ve düzenlenen etkinliklere birbirlerini davet edecekler; düzenlenen ortak faaliyetlerde her iki üniversiteyi kapsayan tanıtıcı faaliyetlere yer verecekler.

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU: “Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Üniversitemizle Dayanışma İçinde Olarak Daha da İleriye Gidecektir”

Girne Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU,  akademik protokol töreninde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ’e teşekkür ederek; anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi. “Kıbrıs’ın genç üniversitesi  olan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin üniversitemiz ile dayanışma içerisinde olup daha ileriye gideceğine inanıyorum.Yapılan anlaşmayı “bir elin nesi var iki elin sesi var” deyimiyle bağdaştırıyorum. İki taraf da birbirine ve Kıbrıs toplumuna büyük katkılar koyacaktır. İmzaladığımız bu protokolün iki üniversiteye de hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ: “Girne Üniversitesi ile imzaladığımız bu protokol Kıbrıs halkına ve topluma katkı sağlayacaktır”

İmza töreninde konuşan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ, “Girne Üniversitesi ile üniversitemiz arasında akademik anlamda işbirliği sınırlarını çizen bir protokol imzaladık. Protokolün gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyuz. Girne Üniversitesi ile üniversitemiz arasındaki bu ikili anlaşma Kıbrıs halkına ve toplumuna katkı sağlayıp öğrencilerimizin daha nitelikli hale gelmesine yardımcı olacağına temenni ediyoruz. Protokolün her iki üniversite için de hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kampüs gezisi ardından “Bilinmeyen Yönleri ile Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi” gezildi…

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr .İsmail GÜLEÇ, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs REFİKER eşliğinde Girne Üniversitesi kampüsünü gezdi ve üniversitenin mevcut ve gelecek projeleri ile ilgili bilgi aldı. Kampüs gezisi ardından kampüste sergilenen “Bilinmeyen Yönleri ile Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi”ni gezen Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ, gezi esnasında Çanakkale Savaşı ve sergi ile ilgili bilgi aldı.

Haberin Videosu