Emniyetli Yarın Semineri II
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2024, 13:54

Emniyetli Yarın Semineri II (Safe Tomorrow II Seminar), Girne Üniversitesi ev sahipliğinde 9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi tarafından planlanan Seminerde havacılık emniyeti ile ilgili birçok önemli konu ele alındı, yenilikler ve en iyi uygulamalar değerlendirildi. Seminer, havayolu şirketlerinden ve havacılık şirketlerinden uzmanların yanı sıra farklı üniversitelerden her biri emniyet yönetimi konusunda benzersiz deneyimlere sahip seçkin akademisyenleri bir araya getirdi. Küresel havacılık emniyetini geliştirmek için inovasyon ve işbirliğinden yararlanmaya odaklanan katılımcılar, emniyet yönetimi, eğitim, bakım, güncel emniyet risk yönetim yöntem yaklaşımları ile emniyet yönetiminde yeni eğilimler gibi konuları tartıştılar.

Sonuç olarak, seminerde konuşmacılar, uçuş ve havacılık operasyonları sırasında emniyeti artırmak için sektörde yaşanan gerçek dünya olayları ile akademik dünyada ortaya çıkan yeni yaklaşım ve yönetim konseptlerini bir arada tartışma olanağı buldular.

Bu seminerin havacılık profesyonellerinin karşılıklı bilgi paylaşımında bulunabileceği, en son emniyet yenilikleri hakkında bilgi üretebileceği ve havacılıktaki riskleri daha da azaltmaya yönelik stratejiler üzerinde işbirliklerine olanak tanıyabileceği görülen değerli bir platform olduğu değerlendirilmektedir. Bu nedenle, gelecek yıl Seminerin, çok sayıda katılımın olduğu daha geniş güvenlik tartışmalarının mükemmel fayda sağlayabileceği uluslararası bir Sempozyuma doğru evrilmesi beklenmektedir.