Emekli Yüksek Mahkeme Yargıcı Talat D. Refiker Girne Üniversitesi’ni Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2016, 20:21
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

refiker

Emekli Yüksek Mahkeme Yargıcı Talat D. Refiker, Girne Üniversitesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Emekli Yüksek Mahkeme Yargıcı Talat D. Refiker’in ziyaretinde, Girne Üniversitesi Rektör vekili Prof.Dr. İlkay Salihoğlu ve Genel Sekreter Yrd.Doç.Dr. Hürmüs Refiker de hazır bulundu.

Refiker’in ziyaretinde bir konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Salihoğlu, Emekli yargıcın Üniversite’yi ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prof. Salihoğlu, Girne Üniversitesi’nin yeni açılmış bir üniversite olmasına rağmen Girne ile kısa sürede bütünleştiğini ve akademik anlamda da büyük aşama kaydettiğini söyledi.

Girne kampüsü bünyesinde büyük bir hızla ilerleyen Girne Üniversitesi Hastane binasının yanı sıra, yeni fakültelerin de katılımıyla Üniversite’nin akademik alanda da sağlam adımlarla ilerlediğini belirten Prof. Salihoğlu ziyaretten dolayı Refiker’e teşekkür etti.

Emekli Yüksek Mahkeme Yargıcı Talat D. Refiker ise, Girne Üniversitesi’nin gelişimini takip ettiğini, hızla ve sağlam temellerle büyüyen bir üniversite görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Emekli yargıç, Refiker konuşmasında, çoğunluğunu hukuk kitaplarının oluşturduğu kütüphanesini, Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışlamak istediğini ve bağıştan da büyük mutlulık duyacağını belirtti.

Refiker, Rektör Vekili Prof.Dr. İlkay Salihoğlu ve Genel sekreter Yrd.Doç.Dr. Hürmüs Refiker ile birlikte Üniversite kampüsünü gezdi ve devam eden projeler hakkında yetkililerden bilgi aldı.