Dr. Suat GÜNSEL Kupası Basketbol Turnuvası Heyecanı Başlıyor
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016, 16:40
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Dr. Suat GÜNSEL Kupası Basketbol Turnuvası Öncesi Takım Koçları ve Kaptanları Basın Önüne Çıkıyor[/center]

Girne Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin iddialı takımlarını bir araya getireceği sezon öncesi hazırlık turnuvası “Dr. Suat GÜNSEL Kupası” 29 Eylül’de başlıyor.

Girne Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Hatay BŞB Kadın Basketbol Takımı ve Botaş Kadın Basketbol Takımı’nın katılacağı “Dr. Suat GÜNSEL Kupası”, 29-30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın ev sahipliği yapacağı Dr. Suat GÜNSEL Kupası, lig mücadelesi öncesinde katılan takımlar için çok ciddi bir sınav niteliği taşıyor.

Maçlar KKTC’de oynanacak ve BRT’den yayınlanacak…

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Dr. Suat GÜNSEL Kupası müsabakalarının 29-30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde, Yakın Doğu Üniversitesi RA-25 Spor Salonu’nda oynanacağı bildirildi. Turnuva süresince maçlar, BRTK 2’den naklen yayınlanacak. Turnuvanın iki rakip ismi Girne Üniversitesi ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin 1 Ekim’de oynayacağı maçı ise BRT1 HD kanalından canlı yayınlanacak.

[center]Dr. Suat GÜNSEL Kupası Basketbol Turnuvası Heyecanı Başlıyor[/center]

Maçlara Giriş Ücretsiz…

Açıklamada, maçların ücretsiz ve halka açık olduğu da belirtilirken, basketbol severler turnuvaya davet edildi.

Turnuva Programı:

29 Eylül:

  • 17.00: Girne Üniversitesi-Hatay Büyükşehir
  • 19.00: Yakın Doğu Üniversitesi-Botaş Spor30 Eylül:

  • 17.00: Botaş Spor-Girne Üniversitesi
  • 19.00: Hatay Büyükşehir-Yakın Doğu Üniversitesi1 Ekim:

  • 11.00: Hatay Büyükşehir-Botaş Spor
  • 13.00: Girne Ünviversitesi.-Yakın Doğu Üniveristesiİlker GÖZENELİ: “Ciddi Bir Turnuvaya Ev Sahipliği Yapıyoruz, Tüm Takımlara Başarılar Dilerim”

Turnuva ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker GÖZENELİ yaptığı açıklamada, “Süper Lig’e hazırlık turnuvası niteliğinde olan turnuva rakiplerimiz ile ilgili sahada bize bir çok şeyi gösterme fırsatı sunacak. Yaptığımız çalışmalarla turnuvaya iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Sezon başına kadar katılacağımız turnuvalarla lige iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Bu sezon Girne Üniversitesi olarak ligin zorlu ve iddialı takımlarında biri olacağımızı bir kez daha belirtmek isterim. Geçtiğimiz hafta Adana’da katıldığımız turnuvada oyuncularımızın başarılı bir oyun sergilediğini gördük. Bu turnuva ile de eksiklerimizi tamamlayıp lige hazır bir hale geleceğiz. Amerikalı oyuncumuz Courtney WILLIAMS da ilk kez bu turnuvada takımımızın formasını giyecek. Güçlü takımlar ile karşılaşacağız, şimdiden tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.

Hülya ÖZKAN: “Turnuvayı Ülkemizde Gerçekleştirmekten Mutluyuz”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Hülya ÖZKAN da turnuva ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Ülkemizi Euroleage’de temsil edecek olan ve geçtiğimiz sezonun finalistlerinden biri olan Hatay BŞB ile bu yıl ligin önemli kadrolardan birini kurarak ülkemizi EuroCup’ta temsil edecek olan Yakın Doğu Üniversitesi ve yaptığı ciddi transferler ile öne çıkan BOTAŞ Kadın Basketbol takımı ile oynayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Oluşturduğumuz genç ve dinamik kadronun bu maçlarda ortaya koyacağı mücadele bizim açımızdan oldukça önemli. Sezon öncesi takımların durumunu görmek açısından Dr. Suat GÜNSEL Kupası bize ciddi fikirler verecek. Maçlarla birlikte yeni sezona hazırlanmış olacağız ve istediğimiz hedefe doğru gideceğiz. Genç, dinamik ve iddialı bir takımla adımızdan söz ettirerek ligin zorlu rakiplerinden biri olmak istiyoruz” dedi.