Didem ÇELEBİ Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 14:08
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]didem1[/center]

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, İsviçrenin Solna Vikings takımında forma giyen Didem ÇELEBİ’yi transfer etti.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Bilyoner.Com Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde başarılı olmak için genç, dinamik ve güçlü bir kadro oluşturmak için transfer çalışmalarına devam eden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol takımının son transferinin, İsvçirenin Solna Vikings takımında forma giyen Didem ÇELEBİ olduğu bildirildi. Şutor ve savunma yönü güçlü bir oyuncu olan Didem Çelebi, geleceğin önemli oyuncuları arasında gösteriliyor.

Şutör ve Savunması Güçlü Oyuncu

1.72 boyundaki 1997 İsveç doğumlu, 1 ve 2 numaralı pozisyonda oyanabilen genç oyuncu Didem ÇELEBİ, İsviçre Süper Ettan Kadınlar Ligi’nde mücadele eden Solna Vikings takımında son sezonda, 12 dakika ortalama süre alırken; 5.4 sayı, 1.1 raibaund ortalamaları tutturarak başarılı bir sezon geçirdi.

Hülya ÖZKAN: “Gelecek Vaad Eden Önemli Bir Oyuncu”

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Hülya ÖZKAN, Didem ÇELEBİ’nin transferi ile ilgili yaptığı açıklamada, geleceğin önemli oyuncularından biri olarak gösterilen Didem ÇELEBİ’nin, şutör ve savunmada oldukça güçlü, yılmadan mücadele eden bir oyuncu olduğunu söyledi. Genel Menajer Hülya ÖZKAN, “gelecek vaad eden bir oyuncuyu takımımıza transfer etmekten mutluluk duyuyoruz. Genç oyuncularla dinamik bir kadro oluşturup başarılara imaza atacağımıza inanıyorum. Hırslı bir oyuncu olan Didem ÇELEBİ, takımın hedeflerine ulaşmasında katkı sağlayacak ve önemli bir yer tutacak. Transferin hem takımımız hem de oyuncumuz adına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak bu sezon lige damga vurmak istediklerini de vurgulayan Genel Menajer Hülya ÖZKAN, transferlerine devam edeceklerini de sözlerine ekledi.