“ Derat Architecs Direktörü Mustafa Derat Girne Üniversitesi Büyük Kütüphaneye 500 Kitap Hediye Etti “
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2020, 12:04


Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Derat Architecs Direktörü Mustafa Derat’ın Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane’ ye hediye ettiği 500 adet kitabı düzenlenen törenle kabul etti.

Girne Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Tümer Garip, GÜ Genel Sekreteri Fehmi Tokay ve kütüphane çalışanlarının katıldığı törende Prof. Dr. İlkay Salihoğlu yakın zamanda hizmete giren Büyük Kütüphane’nin getirdiği motivasyonla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Bir üniversitenin çevresi ile kurduğu sosyal bağ ile kurumsallaşacağının bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden Salihoğlu, Derat Architecs Direktörü Mustafa Derat gibi bunun önemini ve değerini anlayan kişilerin katkılarının önemine dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, kitapla kurulan iletişimin çok önemli olduğunu vurgulayarak 500 bin basılı kitap ve 650 milyon dijital kaynağa erişim imkanı sağlayan ve herkese açık olan Büyük Kütüphane’nin gelişmesi için yapılan bu tür özverili desteklerden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Mustafa Derat ise, Girne Üniversitesi kampüsünün sahip olduğu imkanları yerinde görmekten ve Büyük Kütüphane’ ye katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Törenin sonunda Prof. Dr. İlkay Salihoğlu Mustafa Derat’a bir teşekkür plaketi takdim etti.