Belenco Şirketi, Girne Üniversitesi’nde Seminer Verdi
Eklenme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 12:20
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

SONY DSC

Kuvars sektörünün öncülerinden Belenco şirketi, Girne Üniversitesi’nde seminer verdi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Girne Ünivesitesi’nde gerçekleşen seminerde dünyada kuvars sektörü, kuvars ürünlerinin kullanımı ve Belenco şirketinin sektördeki yeri konularında bilgiler verildiği bildirildi. Belenco Şirketi adına seminerde konuşmacı, Belenco Dış Ticaret A.Ş İcra Kurulu Başkanı Metin Genç oldu. Seminere, Girne Üniversitesi’nin personel ve öğrencilerinin yanında Decomar Şirketinin yetkilileri ve çalışanları da katıldı.

SONY DSC

Kuvars yüzeyler ve teknolojileri hakkında bilgiler verildi…

Belenco Dış Ticaret A.Ş İcra Kurulu Başkanı Metin Genç, seminerde Türkiye’de  ve dünyada kuvars, neden yüzeyler kullanılıyor,  kuvars yüzey üretim teknolojileri , Breton teknolojisi, Türkiye kuvars yüzey marketinin üretim satış ve export işlemleri, dünya üzerinde kuvars yüzey marketinin üretimlerinin  ve satış işlemlerinin nerde varolduğundan söz etti. Metin Genç konuşmasında kuvarsın yapım aşamalarını, şirketlerinde gerçekleşen hizmet ve üretimi ve bunun bağlantılı olduğu alanlardan söz etti.

Metin Genç: “Kıbrıs okullarının daha hijyenik ve sağlıklı olması için Belenco olarak çalışmalar yaptık, hedefimiz dünyanın en saygın üç firması arasına girmek”

Konuşmasında kuvarsın  kullanım yerlerine de değinen Metin Genç,otel , hastane , okul gibi yapılarda boy gösterdiklerini ve göstereceklerini belirtti.Kıbrıs’ta da faaliyetlerinin olduğunu söyleyen Metin Genç; ‘’Kıbrıs okullarında daha sağlıklı ve hijyenik olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın devamının gelmesini diliyoruz’’ dedi.Metin Genç, Belenco olarak bu seneki hedeflerinin yeni fabrikalar işleme girinceye kadar yaklaşık 250.000 m3 ihraacat yaparak 18 milyon dolarlık bir ihraatcat gerçekleştirmek olduğunu söyledi.İşleme  girecek olan tesislerdeki hedeflerinin 25 ila 30 milyon dolara çıkacağını ve dünyanın saygın üç firmasının arasına gireceklerini belirtti. “Türkiye’deki  pazarın ise % 80’ini  kontrol etmiş olacağız. Belenco’suz okul kalmasın adı altında Kıbrıs’taki okulların hijyenik bölümlerine yenilenme getirdik” dedi.

Metin Genç’e seminer sonunda Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker tarafından günün anlam ve önemi adına plaket takdim edildi.