Bayram Mesajı Yayımladılar
Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2014, 14:21

bayram_mesaji_yayimladilar_h39450

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Girne Üniversitesi (GÜ) ve KKTC Teknik Öğretmenler Derneği (TÖDER) Kurban Bayramı kapsamında mesaj yayınladı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Girne Üniversitesi (GÜ) ve KKTC Teknik Öğretmenler Derneği (TÖDER) Kurban Bayramı kapsamında mesaj yayınladı.
YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan S. Günsel yayınladığı mesajda, birlik, beraberlik ve bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren Kurban Bayramı’nın sağlık, huzur, güven ve mutlulukla geçmesini dileyerek, tüm Tüm Kıbrıs Türk halkı, Anavatan Türkiye ve İslam aleminin bayramını kutladı.

Bayramların; geçmişten devralınan geleneklerin geleceğe taşındığı, değerlerin gelecek nesillere aktarıldığı özel günler olduğunu ifade eden Günsel, sevgi, dostluk ve mutlulukların yaşandığı bu günlerde insanların birbirleri ve ülkelerine karşı sorumluluklarını daha çok hatırlaması gerektiğine vurgu yaptı.

Girne Üniversitesi (GÜ) Kurucu Rektörü Cemre S Günsel Haskasap ise, Kıbrıs Türk halkı ve GÜ Ailesi’nin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, bayramın mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Bayramların birlik, beraberlik, yardımlaşma, sevgi ve hoşgörünün yoğun yaşandığı anlamlı günler olduğunu ifade eden Cemre S. Günsel, gelenek ve göreneklerin devam etmesine vesile olan bu değerli günlerin mutluluk ve dayanışma ruhunu hayatın her alanına taşınabilmesini umut ettiğini kaydetti

KKTC Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan da, Kıbrıs Türk halkının Kurban Bayramı’nı kutlayarak, bayramlarda yaşanan en güzel paylaşımlardan bir tanesinin büyük ve yakınların yanı sıra hasta, yaşlı, muhtaç ve vatandaşların ziyaret edilerek gönüllerini almak olduğunu belirtti.

Hassas günlerden geçen Kıbrıs’ta barış görüşmelerinin ivme kazanmasının heyecan verici olduğunu ifade eden Arslan, herkesi yakından ilgilendiren sürecin Kıbrıs Türk halkına mutlu ve kalıcı bir hayat getirmesini diledi.

Kaynak