Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Müdürü, Girne Üniversitesi’nde İncelemelerde Bulundu
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2016, 12:07
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:36

foto3

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Müdürü Ingrid D. Larson, Girne Üniversitesi’ne gelerek incelemelerde bulundu. Ingrid D. Larson, Girne Üniversitesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde üniversite kampüsünü gezerek, Girne Üniversitesi akademik yaşamı, kampüsü ve devam eden projeler hakkında detaylı bilgiler aldı ve üniversite kütüphanesine kitap bağışında bulundu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Girne Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştiren Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Müdürü Ingrid D. Larson, Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker ve Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektör Yardımcısı Tümer Garip tarafından karşılandı.

Kampüsü Gezdi ve Kitap Bağışında Bulundu…

Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker ile birlikte kampüsü gezen Ingrid D. Larson’a kampüs içerisinde bulunan simülasyon odaları, üniversite kütüphanesi ve yapım aşamasında olan Girne Üniversitesi Hastanesi ve Tıp Fakültesi binlarıı hakkında bilgi verildi. Girne Üniversitesi Kütüphanesi’ne özel bir ilgi gösteren Ingrid. D. Larson, kütüphaneye kitap bağışında bulundu. Kampüs gezisi sonrasında Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, ziyareti anısına Ingrid D. Larson’a plaket takdim etti.

foto 1

Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker: “Ziyaretten ve Takdirinden Onur Duyduk”

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Müdürü Ingrid D. Larson’un ziyareti ile ilgili açıklama yapan Girne Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hürmüs Refiker, kendisini kampüslerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Müdürü Ingrid D. Larson’un kampüsümüzü ziyaretinden büyük onur duyduk. Kendisine kampüsü gezdirdik; kampüsümüzün olanakları ve yapımı devam eden Girne Üniversitesi Hastanesi ve Tıp Fakültesi ile ilgili bilgiler verdik. Kendisi özellikle kütüphanemize yoğun ilgi göstererek kitap bağışında bulundu. Girne Üniversitesi’nin ada için kazandırılmış iyi bir eğitim kurumu olduğunu ifade etti ve gördüklerinden çok etkilendiğini ifade etti. Bizler de kendisini Üniversitemizde ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.