Adana’da Galibiyet Serisi Devam Ediyor, Girne Üniversitesi 77- AGÜ: 57
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2016, 08:40
Son Güncelleme Tarihi:06 Aralık 2016, 11:41

[center]Adana’da Galibiyet Serisi Devam Ediyor, Girne Üniversitesi 77- AGÜ: 57[/center]

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Hazırlık Turnuvası’nda mücadele ettiği Abdullah Gül Üniversitesi’ni (AGÜ) 77-57 yendi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, çekişmeli başlayan ilk periyotta iki sayılık atışla maça önde başlayan Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ilk periyodu 24 – 12 önde tamamladı. İkinci periyotta üstünlüğünü devam ettiren Girne Üniversitesi ilk yarıyı 14 sayı farkla 38- 24 kapattı. Üçüncü periyotta da 57-43 üstünlüğünü devam ettiren Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı son periyodu rakibi karşısında 77 -57 kazandı.

Maç süresince ribauntlarda rakibine 49-33, asistlerde de 19-12 üstünlük sağlayan Girne Üniversitesi, 9 top çalma ile de maça damga vurdu.

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımından; Marica GAJİC, 22 sayı, 11 ribaunt 4 asist, Simay KARAMAN 15 sayı, 5 ribaunt, 3 asist, Özge YAVAŞ 11 sayı, 2 ribaunt, 5 asist, Betül ERKOYUNCU 6 sayı, 4 ribaunt, Lucie BOUTHORS 11 sayı, 4 ribaunt ile maçta öne çıkan isimleri oldu.

AGÜ’de Gizem ATAŞ 19 sayı, 7 ribaunt, 2 asist, Dila AŞKIN 17 sayı, 6 ribaunt, 3 asist, Sinem ATAŞ 11 sayı, 4 ribaunt, 1 asist, Tuğçe CANBAZ 4 sayı, 4 ribaunt, 3 asist ile oynadı.

[center]Adana’da Galibiyet Serisi Devam Ediyor, Girne Üniversitesi 77- AGÜ: 57[/center]

İlker GÖZENELİ: “Önemli Olan Sahada Bizi Galibiyete Götürecek Gelişimi Görmek”

Karşılaşmayı değerlendiren Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu İlker GÖZENELİ, Adana Büyükşehir Belediyesi turnuvasında çıktıkları ikinci hazırlık maçında ikinci galibiyeti elde etmenin sevindirici olduğunu söyledi. İlker GÖZENELİ, “Ligin güçlü rakiplerinden biriyle karşılaştık. Maçlarda kazanmakta, kaybetmek de var. Elbette ki herkes maç kazanmak istiyor ancak mühim olan oynan bu hazırlık maçlarında sahada bizi galibiyetlere taşıyacak olan gelişimi görmek. Bu maçlar ile maç içerisindeki değişik oyun tarzlarını deneyimleyebilme ve takımın karşı takım oyuncularının stratejisine vereceği reaksiyonlarını da görmekteyiz. Oyuncular saha içerisinde birbirilerini tanıyor. Önümüzde daha turnuvalar var, çalıştıklarımızı uygulamak açısından bizim için faydalı olan bu maçlarda oyunumuzu olgunlaştırarak mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Basketbol Şölenine Üçüncü Maç İle Devam Edilecek

Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Adana Büyükşehir Belediyesi Turnuvası’nda 21 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 18:00’de MBK Doğuş Hastanesi ile mücadele edecek.