153 Acil Çağrı Merkezi Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne Ortak Hizmet Veriyor
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2017, 16:11

153 Acil Çağrı Merkezi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden Acil Sağlık ve Ambulans Hizmeti Talep Eden Hastalara Ortak Hizmet Vererek, Acil Sağlık ve Ambulans Hizmetlerinin Tek Merkezden Kontrol Edilmesine ve Hastaların En Kısa Sürede, En Yakın Hastaneye Ulaştırılmasına İmkan Sağlıyor.

Bugüne kadar Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi acil sağlık hizmetive ambulans taleplerini karşılayan“153 Acil Çağrı Merkezi”, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle her iki sağlık kurumuna da ortak hizmet vermeye başladı.Hayati öneme sahip acil sağlık ve ambulans hizmetlerine erişimin tek çatı altında birleştirildiği 153 Acil Çağrı Merkezi ile hastalara, tek merkezden, daha hızlı ve güvenli hizmet verilmesi sağlanıyor. Böylelikle, 153 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak, acil sağlık ve ambulans hizmeti talep eden hastalara, bulundukları adrese göre en yakın sağlık kurumundan tam donanımlı ambulanslarla erişim sağlanarak, zamanın hayati önem taşıdığı bu anlarda hastaların, en kısa sürede ve hızlı şekilde, en yakın hastaneye nakli sağlanıyor.