15 Kasım’da Açılacak Olan Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik Görevine Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI Getirildi
Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 13:16
Son Güncelleme Tarihi:19 Aralık 2016, 07:36

Modern ve tam donanımlı alt yapısı ile Girne bölgesi halkını kaliteli sağlık hizmetleri ile buluşturmaya hazırlanan Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başhekimlik görevine Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI getirildi.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “15 Kasım 2016’da hizmete girecek olan tam teşekküllü ve tüm anabilim dallarını içeren Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi başhekimilik görevine Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI’nın atandığı duyuruldu.

3- GİRNE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ (01.07.2016)

Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI: “Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Başhekimlik Görevine Layık Görülmek Benim İçin Gurur ve Mutluluk Vericidir.

Başhekimlik görevine atanan Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI yaptığı açıklamada, sağlık alanında en yenilikçi tekniklerin kullanılacağı, dünyanın sayılı hastanelerinde bulunan ekipmanları ile başta Girne bölgesi olmak üzere, tüm halka modern sağlık hizmetleri sunmayı amaçlayan Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başhekim olarak görev yapacak olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Prof. Dr. BULAKBAŞI sözlerine şöyle devam etti: “Hastanemizde kendilerini mesleklerine adamış, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları ile halkımıza sağlık hizmetleri sunarken, toplumun yaşam kalitesini de yükseltmek için çalışacağız. Hastalarımızın tedavi için yurtdışına gitmeden, kendi ülkelerindeki kurumları tercih ederek, kendi doktor ve hastanelerine güven duymalarını sağlamak bizim için büyük övünç kaynağı olacaktır.”

Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI Kimdir?

Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da Bahçelievler Ulubatlı Hasan İlkokulu ve Bahçelievler Deneme Lisesi Orta Bölümü’nde tamamladı.  1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun oldu.  1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Askeri Tıp Fakültesi’nden mezuniyetinin ardından, 1990-1992 yılları arasında Ankara’da kıt’a hizmetini tamamladı.

1992-1995 yıllarında GATA Radyodiagnostik Anabilim Dalı Başkanlığında uzmanlık öğrenimini tamamladı. 1995-1996 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde radyoloji uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılında Yardımcı Doçent oldu. 1999–2000 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, National Institutes of Health, Clinical Center, Nöroradyoloji bölümünde “Beyin tümörlerinde ileri görüntüleme yöntemleri” konusunda bir yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı.  Türkiye’ye dönüşünden itibaren ağırlıklı olarak, GATA Nöroradyoloji konusunda Manyetik Rezonans Görüntüleme biriminde görev yapan Dr. Nail Bulakbaşı, 2002 yılında Doçent, 2010 yılında ise Profesör ünvanını aldı.  2011 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli oldutan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi  Hastanesi’nde Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Ulusal ve uluslararası dergilerde basılmış 300’ün üzerinde bilimsel makale, kitap ve bildirileri bulunan Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI, nöroradyoloji ve ileri MR teknikleri konularında uzmanlaşmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilen Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI evli ve iki çocuk babasıdır.