15.000 m2 Büyüklüğünde 600 Yatak Kapasiteli “PARK PALACE RESIDENCE” 7 Eylül’de Girne Üniversitesi Karakum Kampüsünde Törenle Hizmete Açılıyor…
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 16:25
Son Güncelleme Tarihi:04 Eylül 2018, 12:04

– Girne Üniversitesi Karakum Kampüsünde yapımı tamamlanan 15,000 m2 büyüklüğünde, 600 yatak kapasiteli “Park Palace Residence” 7 Eylül’de törenle hizmete açılıyor..

Girne Üniversitesi karakum kampüsünde öğrenci ve öğretim üyelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak, ve Üniversite misafirlerini ağırlamak amacıyla oluşturulan 15.000 m2 büyüklüğünde, 600 yatak kapasiteli “Park Palace Residence” tamamlanarak, 7 Eylül’de törenle hizmete açılıyor.

Girne Üniversitesi Karakum Kampüsünde hizmete açılacak olan “Park Palace Residence” içerisinde ekonomik ve rezidans tipi yurtlar, Akademik Lojmanlar, Misafirhane, Kütüphane, Çalışma ve Etüd Salonu, Sağlık Merkezi, Fitness Merkezi, Restoranları ile öğrenciler ve öğretim görevlilerinin sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak.

15.000 m2 Büyüklüğünde ve 600 Yatak Kapasiteli yeni bir yaşam merkezi: “Park Palace Residence”…
Öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını ev ortamı konforuna en yakın şekilde sunma hedefiyle planlanan; modern mimari ve ileri teknolojik altyapıların kullanıldığı binada, tek kişilik, iki kişilik rezidans oda ve üç ile dört kişilik ekonomik oda seçenekleri bulunuyor. Binada akademik çalışmalara destek olacak etüt odalarının yanı sıra çalışma odaları ve kütüphane de yer alıyor. Her katta bulunan modern tasarımlı ortak mutfaklar, öğrencilere kendi yemeklerini pişirme ve keyifli bir ortamda beraber vakit geçirme imkânı sunarken, öğrencilerin ortak kullanım alanlarında, çamaşırhaneler, alışveriş yapabilecekleri bir mini market, kafeterya, fitness merkezi, spor ve etkinliklerde kullanılmak üzere açık ve kapalı sosyal etkinlik alanı da bulunuyor.

Prof. Dr. Salihoğlu: “Öğrencilerimizin ve Öğretim Görevlilerimizin Yaşam Standartlarını Yükseltecek, İhtiyaçlarına Kampüs İçerisinde Cevap Verebilecek Yatırımlar Yapıyoruz”…
Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, deniz kıyısında yer alan tek kampus olma özelliği ile üniversitenin dinamik ortamında, güvenli ve nitelikli öğrencilik yaşamını deneyimleyecek olan üniversite öğrencilerinin büyük oranda faydalanacağı Girne Üniversitesi Park Palace Residence’in, çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konfora sahip olduğunu söyledi.

Öğrencilerin hem akademik hayatlarında başarılı olmalarını sağlamak hem de sosyal gelişimlerine katkıda bulunabilmek için üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmek için çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Salihoğlu, Park Palace Residnace içerisinde yer alan ve toplam 600 yatak kapasiteli yurtlarda öğrencilere sunulan 1, 2, 3 ve 4 kişilik ekonomik ve rezidans tipi yurt odaları bulunduğunu, 24 saat sıcak su ve internet, sosyal aktivite alanları, öğrencilerin sorun ve sıkıntılarıyla birebir ilgilenen bir ekiple, öğrencilere güvenli ve konforlu bir ortamda sosyal bir yaşam imkanı sağlanacağını aktardı. Özellikle yurt dışından gelen yabancı öğrencilerin aile ortamında yaşama imkanı bulacakları Girne Üniversitesi Park Palace Residence’taki yurtların öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarlandığını aktaran Prof. Dr. Salihoğlu, özellikle ailelerin güvenlik, konfor ve hijyen konularında içlerinin rahat etmesini sağlayacak bir yaşam alanı oluşturulduğunu belirtti. Üniversite hayatı boyunca öğrencilere iyi bir eğitim vermenin ve mesleki birikimlerinin arttırılmasının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da kendilerini geliştirmelerini sağlayabilecek faaliyetleri olabildiğince desteklediklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu: “Öğrencilerin canlı sosyal yaşamın bir parçası olmalarını sağlamak amacıyla kurulan sosyal aktivite alanlarıyla onların sosyalleşme bilinci, vizyon kazanma, sorumluluk alabilme, liderlik gibi yetkinliklerin kazandırılacağını sözlerine ekledi.

Öğrencilerin üniversite yaşamında kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan kampus anlayışıyla oluşturulan Karakum Çağdaş Yaşam Merkezi ile sadece barınma ihtiyacı değil, diğer sosyal yaşam ihtiyaçlarının da sunulacağını aktaran Prof. Dr. Salihoğlu, “Birçok aktiviteyi gerçekleştirme imkânının bulunacağı merkezde; akademik lojmanlar, çok amaçlı salonlar, kütüphane, fitness merkezi, restoran ve kafelerle, öğrenciler donanımlı ve modern bir kampuste eğitim hayatı geçirecekler” dedi. Prof. Dr. Salihoğlu Girne Üniversitesi Park Palace Residence’in 7 Eylülde düzenlenecek törenle hizmete açılacağını da sözlerine ekledi.