“13. Amatör Denizcilik Kursu’nu Başarıyla Tamamlayan Katılımcılara Sertifikaları Törenle Verildi”
Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2018, 09:34
Son Güncelleme Tarihi:17 Temmuz 2019, 09:55

Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından 16 Nisan-02 Mayıs 2018 tarihlerinde 13’üncüsü düzenlenen Amatör Denizcilik kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan kursiyerler “Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerini Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu’nun da katıldığı bir törenle aldı.

Tören başlangıcında bir konuşma yapan Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Amatör Denizcilik kursunun başarıyla gerçekleştirilmesini sağlayan başta Denizcilik Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç ve Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Uzakyol Kaptanı Hilmi Şahlı olmak üzere emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkürlerini sundu.

Rektör Salihoğlu, düzenlenen törenle belgelerini alan katılımcıları başarılarından dolayı tebrik ederek bundan sonra kendilerinin de ülke ve dünya denizciliğine katkıda bulunacaklarını belirterek; her meslek grubunda olduğu gibi denizcilikte de amatörlerin katkısının en az profesyoneller kadar önemli olduğunu vurguladı.

Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. M. Fatih Hüseyinoğlu ise eğitmenleri ve katılımcıları tebrik ederek başladığı konuşmasında Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bünyesinde bulunan uluslararası standartlardaki simülatörlerin lisans ve ön lisans öğrencilerinin eğitimlerinde çok önemli rol oynadığının altını çizdi.

Törenin sonunda belgelerini Prof. Dr. İlkay Salihoğlu’ndan alan ve çeşitli meslek sahibi kursiyerler arasında bulunan Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi doktorları da Girne Üniversitesi’nin sunduğu imkanlardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve teşekkürlerini sundular.

Bu ehliyetle amatör denizciler, 24 metreye kadar olan yatları dünyanın her yerinde sorunsuz olarak sevk ve idare etme yetkisine  sahip oldular.

Sertifika töreni düzenlenen ikram servisiyle sona erdi.