Yakın Doğu Oluşumu’nun “6 İlçeye 6 Devlet İlkokulu” Projesi Kapsamında İnşa Ettiği Okullardan İlki Olan Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa, 27 Ağustos’ta Düzenlenecek Törenle Milli Eğitim Ve Kültür Bakanlığı’na Teslim Edilecek
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 10:43
Son Güncelleme Tarihi:10 Ağustos 2021, 10:47


Yakın Doğu Oluşumu’nun 19 Mart 2021’de temelini attığı 500 öğrenci kapasiteli tam donanımlı Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa, 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak yeni eğitim dönemi için eğitime hazır hale getirildi.

Günsel Aile Kurulu kararıyla, Yakın Doğu Oluşumu’nun KKTC’nin 6 ilçesine inşa ederek Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürlüğü’ne teslim etme kararı aldığı 6 okuldan ilki olan Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu’nun temeli, 19 Mart 2021’de görkemli bir törenle Gönyeli Yenikent’te atılmıştı. 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak eğitime hazır hale getirilen okul, 27 Ağustos Cuma günü saat 08.30’da düzenlenecek görkemli bir törenle Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na teslim edilecek.

Törene başta Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere, Başbakan Ersan Saner, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve pek çok isim katılacak.

Günsel Ailesi’nin Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele ve Lefke’de inşa ederek Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürlüğüne teslim etme kararı aldığı okullar için 19 Ocak 2021’de Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Yakın Doğu Oluşumu arasında protokol imzalanmıştı. Gönyeli Yenikent’te temeli atılan ve 27 Ağustos’ta törenle Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu Lefkoşa, 14 dönüm arazi üzerine inşa edildi. Yakın Doğu Oluşumu’nun bütün yatırımını üstlenerek tam teşekküllü bir şekilde eğitime hazır olarak devlete devredeceği okul, 500 öğrenci kapasitesine sahip.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Halkımızı 27 Ağustos’ta yapacağımız törene katılmaya devam ediyorum.”
Aralık 2020’de Günsel Aile Kurulu’nda aldıkları kararla ülkenin 6 ilçesinde 500 öğrenci kapasiteli 6 ilkokul inşa ederek Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürlüğüne teslim etme kararı aldıklarını hatırlatan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “19 Mart’ta Günyeli Yenikent’te temelini attığımız ilk Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu’nu sadece 6 içerisinde eğitime hazır hale getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. İskele ve Gazimağusa’daki Dr. Suat Günsel Devlet İlkokullarının inşasının da devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Günsel, kısa bir süre içerisinde Girne, Lefke ve Güzelyurt’ta inşa edilecek Dr. Suat Günsel Devlet İlkokullarının temellerinin de atacaklarını söyledi. Prof. Dr. Günsel, “Bütün halkımızı 27 Ağustos’ta yapacağımız törene katılmaya devam ediyoruz” dedi.