Girne Üniversitesi’nin İki Bilimsel Dergisi Hayata Geçti
Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 16:48

Girne Üniversitesi’nin “Ulaşım Malzemeleri ve Teknolojisi” ve “İnovasyon Dönüşüm ve Geliştirme Araştırmaları Dergisi” başlıklı iki bilimsel derginin yayına başladığını bildirmekten memnuniyet duyarız.

Öğretim üyelerinin ve üniversite personelinin üst düzey bilgi ve uzmanlıklarının yanı sıra dergilerin önde gelen uluslararası yayın kurulu üyelerinin işbirliği ile bu dergilerin geliştirilmesi ve yerel ve uluslararası bilimsel ve araştırma veri tabanlarında indekslenmesi beklenmektedir. Girne Üniversitesi’nin etik politikası, Yayın Etiği Komitesi (COPE) yönergelerine dayanmaktadır. Bir makalenin yayınlanması sürecinde yer alan tüm tarafların (yazarlar, editörler ve hakemler) beklenen etik davranış standartları üzerinde uzlaşmaya varması gerekmektedir.

Ulaşım Malzemeleri ve Teknolojisi başlıklı dergi, ulaşım malzemeleri, süreçleri, mühendislik, güvenlik, teknoloji ve operasyonel yönetim ile ilgili dünya çapındaki araştırmacılar ve bilim insanları arasında araştırma, inceleme ve uygulama ile ilgili konular üzerinde yoğunlaşılmasınının yanı sıra özgür ve güçlü bir deneyim ve bilgi alışverişini artırmayı amaçlamaktadır. Dergi ulaşım malzemeleri ve teknolojisine özel olarak odaklansa da işleme, eğitim, malzeme seçimi, üretim, bakım ve ticaret gibi ulaşıma yönelik yaratıcı yaklaşımlarla son derece ilgili olan tüm yüksek kaliteli gönderileri değerlendirmeyi hedeflemektedir. Derginin ilgisi sadece ulaşımın tüm mühendislik ve endüstriyel yönlerine değil, aynı zamanda ulaşım politikası, eğitim, sistemler, istatistikler, prosedürler, ağlar gibi çevresel ve sosyal etkilerine de yöneliktir.

“İnovasyon Dönüşüm ve Geliştirme Araştırmaları Dergisi”, yenilikçi dönüşüm ve gelişimin çok amaçlı bilgisini genişletmek için toplumun tüm kesimlerinde, ekonomide, kültürde, eğitim sisteminde vb. inovasyon araştırmalarına kapsamlı bir yaklaşımı kapsayan disiplinler arası bir dergidir. Bu dergi, sürdürülebilir büyüme ve ilerlemeyi hızlandırmak amacıyla dünya çapında yenilik, dönüşüm ve kalkınma etkileşimi ile ilgili konuların incelenmesi için bir ortam sumaktadır.

Değerli öğretim üyelerini bu dergilerin yayın kuruluna katılmaya davet etmekten gurur duyuyoruz. Ek olarak, dünyanın her yerinden tüm öğretim üyelerini, öğrencileri ve araştırmacıları, yüksek kaliteli araştırmalarını ve inceleme yazılarını bu dergilerde yayınlanmak üzere göndermeye içtenlikle davet ediyoruz. Lütfen https://dergi.kyrenia.edu.tr adresini ziyaret ediniz.