Girne Üniversitesi’nde 2017-2018 Güz Dönemi Mezunları Coşkulu Bir Törenle Diplomalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2018, 08:08
Son Güncelleme Tarihi:25 Ocak 2018, 10:02

Girne Üniversitesi 2017-2018 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni renkli ve sıcak bir atmosferde gerçekleştirildi.

Girne Üniversitesi (GÜ) 2017-2018 Güz Dönemi Mezuniyet töreni üniversite kampüsünde yapıldı. Törene GÜ Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Dr. Aziz Günsel, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Kum, YDÜ yöneticileri, Girne Üniversitesi rektör yardımcıları, dekanlar, dekan yardımcıları, akademisyenler, aileler, konuklar ve davetliler katıldı.

Velilerin ve diğer konukların alkışları ile tören alanına görkemli bir giriş yapan mezunlar sevinç ve gurur ile yerlerini aldı. 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Rektör Prof. Dr. İlkay Salihoğlu’nun yaptığı açılış konuşması ile tören başladı. Prof. Dr. Salihoğlu konuşmasında öğrencileri ve onlardan desteklerini esirgemeyen ailelerini tebrik etti. Törende daha sonra Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç ve Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesi Dekanı Prof. Aysel Karafistan da birer konuşma yaptılar.

Mezunların duygu ve düşüncelerini dile getirdikleri ve duygusal anlar yaşatan video röportajların gösterimi ve mezunlar adına mezun temsilcileri tarafından yapılan konuşmalarla törene devam edildi.

Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nden Soner Demirdaş kendisi ve arkadaşları adına yaptığı konuşmada Girne Üniversitesi’nin simülasyon laboratuarlarını da kapsayan teknik altyapısına ve eğitim kadrosuna dikkat çekti ve katkısı bulunanlara teşekkür etti. Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nden Yamen Adlounie ve Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fakültesi’nden Chipo Kapondoro da birer konuşmayla hem Girne Üniversitesi’nde hem Kıbrıs’ta uluslararası öğrenci olmak ve mezun olarak ayrılmak ile ilgili duygularını dile getirdiler.

Mezunlara diplomaların takdiminin ardından Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Uzak Yol Kaptanı Hilmi Şahlı’nın eşliğinde bir denizcilik klasiği olan “Çıma Vira” selamlama ritüelini gerçekleştirdiler.

Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından gurur ve duygunun bir arada olduğu bir atmosferde gerçekleşen tören ikramlarla son buldu.