“Girne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Beyaz Önlük Giyme Töreni Heyecanı“
Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2018, 13:10

Girne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerine 2018-2019 akademik yılında yerleşen öğrenciler 3 Ekim’de kampüste düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile hayatlarının yeni dönemine adım atmanın heyecanını yaşadılar.

Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüveyde Bundak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Samiye Mete, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Yard. Doç. Dr. Özge Çakır, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhemşiresi Türkan Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Şevket Direktör, Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden Prof. Dr. Fatma Öz, akademisyenler ve veliler öğrencileri bu anlamlı günde yalnız bırakmadılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törenin açılış konuşmaları kısmına geçildi. Sırayla söz alan Prof. Dr. Samiye Mete ve Prof. Dr. Rüveyde Bundak; öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dilediler ve ayrıca Girne Üniversitesi’nin nitelikli eğitim anlayışını son teknolojiye uygun sistemler ile donatılmış Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde deneyimli akademisyenler tarafından verilen uygulamalı eğitimlerle desteklemesinin önemine değindiler.

Konuşmaların ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sırayla beyaz önlüklerini giyerek toplu olarak yemin ettiler.

Duygusal anlara sahne olan tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.