Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak Nezaket Ziyaretinde Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2018, 18:45

Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak Girne Üniversitesi’ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu tarafından makamında karşılanan Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, üniversite ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi hakkında bilgi alma imkanı buldu.

Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ ve öğretim üyelerinin eşliğinde Denizcilik Fakültesi simülasyon laboratuvarlarını inceleyen Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’a sistemler hakkında bilgi verildi.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu eşliğinde üniversite kampüsünü gezen Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak daha sonra hastaneyi ziyaret etti. Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı eşliğinde hastaneyi inceleme imkanı bulan Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’a bölgenin en donanımlı altyapısına sahip hastane ve teknolojik altyapı ve görüntüleme cihazları hakkında bilgi verildi.

Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak nezaket ziyaretinin sonunda üniversiteler arasında karşılıklı fikir alışverişinin ve akademik alanlarda işbirliğinin önemine vurgu yaparak, bu tür birlikteliklerin hem kurumlara hem adaya katkı sağladığının altını çizdi.