Girne Üniversitesi 2018-2019 Oryantasyon Programı’nın Finalinde “Grup Rast’tan Muhteşem Konser”
Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2018, 15:29

Girne Üniversitesi ailesine 2018-2019 yılında katılan yeni öğrenciler için düzenlenen Oryantasyon Programı 3 Ekim Çarşamba akşamı ‘ Grup Rast ‘ın verdiği muhteşem konserle sona erdi.

1 – 30 Eylül tarihlerini kapsayan ‘ Karşılama Servisi ’ ile başlayan Oryantasyon Programı’na, kayıt dönemi boyunca süren Kampüs Tanıtım Turları ve 26- 27 Eylül’de düzenlenen Lefkoşa ve Girne gezileri ile devam edilmişti.

Bu çerçevede düzenlenen son etkinlik olan ‘ Hoş Geldiniz ’ partisinde ise Kıbrıs’ın ünlü müzik gruplarından “Grup Rast” sahne aldı. Vokalde Derviş İşgüzar, gitarda Çağıl İşgüzar, davulda Yusuf Çerkez ve bas gitarda Hüseyin Ballı’dan oluşan ‘Grup Rast’ ağırlıklı olarak Türkçe cover şarkılardan oluşan repertuvarı ile konser alanında toplanan öğrencilere ve onları yalnız bırakmayan akademik ve idari personele temponun hiç azalmadığı,keyifli ve çoşku dolu anlar yaşattı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren ve büyük ilgi gören konserin ardından alandan ayrılan öğrenciler bu ve benzeri etkinliklerin sürmesini dilediklerini ifade ettiler.