Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu
Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ni ve Denizcilik Fakültesini Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2017, 17:09
Son Güncelleme Tarihi:23 Mart 2017, 07:10

Dr.Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN ve Sağlık Bakanı Dr. Faiz SUCUOĞLU, Dr.Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’ne ziyarette bulundu.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Başbakan ve Sağlık Bakanı’na ziyaretlerinde, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr.Suat İ. GÜNSEL, Kurucu Rektör Cemre S. GÜNSEL HASKASAP, Rektör Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU ve Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail BULAKBAŞI’nın eşlik ettiği belirtildi.

Hüseyin ÖZGÜRGÜN; “Girne’nin de Böyle Gelişmiş İmkanlarla Donatılmış Bir Hastaneye Sahip Olması Mutluluk Verici”

Girne Üniversitesi Hastanesi’nin tüm birimlerini gezerek detaylı bilgi alan Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN ve Sağlık Bakanı Dr. Faiz SUCUOĞLU, Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin bölge halkına sağladığı imkanlardan sonra Girne’nin de böyle gelişmiş imkanlarla donatılmış bir hastaneye sahip olmasının mutluluk verici olduğunu ifade ettiler. Hastanenin tam donanımlı üç ayrı yoğun bakım servisi, teknolojik donanıma sahip dört ameliyathanesi, özellikle 3 Tesla MR ve iki kollu Anjiyo cihazının halkın hizmetine sunulmuş olmasının büyük bir imkan olduğunu belirten Başbakan ve Sağlık Bakanı, Hastanenin ardından üniversitenin Denizcilik Fakültesi’nin, Gemi Simülasyon Merkezine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

ÖZGÜRGÜN ve SUCUOĞLU, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ’tan Simülasyon Merkezi ile ilgili detaylı bilgi aldı. Simülasyonda gerçek bir yük gemisinde ki kaptan köşkünde bulunan tüm donanımı ihtiva eden gemiyi Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN kısa bir süre dümenine komuta ederek açık denizde yol aldı. ÖZGÜRGÜN, gerçek ortamdan hiç farkı olmayan simülasyondan çok etkilendiğini belirtti.

Üniversite Hastanesinde ve Denizcilik Fakültesi’nde gördüklerinden çok etkilendiklerini ifade eden Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN ve Sağlık Bakanı Dr.Faiz SUCUOĞLU, bu büyük yatırımın tüm ülke ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundular.