Uçuş Okulu – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00
Yamaçparaşüt Bölümü:

Yamaçparaşüt sertifikası alabilmek ve uçuş yapabilmek için; 18 yaşından gün almış olmak koşulu ile açılan kurslara katılan kursiyerler, 1 hafta boyunca sınıfta ders anlatımı ve yer eğitim dersleri aldıktan sonra minimum 2 günde 7 sorti uçuş eğitimini tamamlayıp Yamaçparaşüt Başlangıç sertifikası almaya hak kazanırlar.

Motorlu Yelkenkanat Bölümü:

Motorlu Yelkenkanat lisansı alabilmek için; 18 yaşından gün almış olmak koşulu ile, kursiyerin 50 saat yer dersi ve 25 saat uçuş yapması gerekmektedir.

Model Uçak Bölümü:

Model uçak sertifikası alabilmek için; 11 yaşından gün almış olmak koşulu ile kursiyer, model uçağın temelini oluşturan başlangıç kursuna katılıp günde 2-3 saat olmak şartı ile 5 gün boyunca yaklaşık bir haftada 10-15 saatlik atölye çalışması yaparak model uçak yapımı ile başlangıç sertifikası almaya hak kazanır. Başarılı olup da kendini geliştirmek isteyen öğrenciler, tekamül, rehberlik ve öğretmenlik kurslarına katılabilir, ileriki yıllarda radyo kontrol kurslarına da katılarak planör ile uçuş yapabilme becerisi ve tecrübesini kazanabilirler.

Paraşüt Bölümü:
Uçak Bölümü:

Uçak bölümünde, eğitime katılacak olan öğrenciler PPL, CPL ve ATPL programlarına katılarak lisans alabilirler.