Denizcilik Yüksekokulu – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Denizcilik Yüksekokulu

Sevgili öğrenciler,

Girne Üniversitesi, Denizcilik Yüksekokuluna hoş geldiniz. Yakın Doğu üniversitesi Denizcilik Fakültesi devamı olan, Dr. Suat İ. Günsel hocamızın üstün vizyonlarıyla kurulan fakültemiz 1996 yılından beri “Deniz Ticaret Filosuna” nitelikli zabitanlar kazandırmaktadır. Türk denizciliğinin önde gelen kurumlarında önemli görevler icra eden, okyanuslarda şanla şerefle bayrak dalgalandıran mezunlarımızı takviye edebilecek nitelikte olduğunuz için aramızda olduğunuzu biliyoruz. Buraya kadar erişebilecek düzeye geldiğiniz için sizi kutlar ve hoş geldiniz derim.

Girne Üniversitesi, Denizcilik Yüksekokulu, Dünya Denizcilik Örgütünün ve T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı’nın tüm kuralları çerçevesinde, dünya standartlarında, en son teknoloji ile eğitim veren, bunun sonucunda da öğrencilerimize hiçbir sorunla karşılaşmadan denizlerde staj yapma ve sorunsuz çalışma olanağı sağlayan bir kurumdur. Bölgenin en donanımlı denizcilik yüksekokuluyuz ve en deneyimli en iyi eğitici kadrosuna sahibiz. Kalite belgesine sahip olan yüksekokulumuz simülatörler ile donatılmıştır ve eğitim-araştırma gemisine sahiptir.

Sevgili öğrenciler, en iyi en mükemmel olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuz için burada aramızdasınız. Gerisi bize kalmıştır. Ailenize, milletinize, Türk Denizciliğine layık birer zabitan olmanız için en az biyolojik anne-babalarınız gibi bizler de üzerimize düşen görevi yapacak ve sizleri en iyi, en mükemmele ulaştıracağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Her türlü sorununuzla ilgilenmek dinlemek ve çözmek için kapılarımız açıktır.

Sizden beklediğimiz bir disiplin içerisinde, dürüst, çalışkan, büyüklerini sayan, küçüklerini seven en önemlisi öğrenciliğinizi unutmadan gereklerini yerine getirmenizdir. Yüksekokulumuzdan alacağınız bilgi ve beceri sayesinde okyanusların nimetinden yararlanma olanağına kavuşabilecek, özelde ailenizin ve bizim, genelde milletimizin gururu olabileceksiniz. Derdiniz, derdimiz, mutluluğunuz, mutluluğumuz ve başarınız ise onurumuz, gururumuz olacaktır.

Başlamak yarı bitirmek demekmiş, denizcilik lisanımızla “Vira Bismillah, Allah Selamet Versin” diyerek hayırlı ve uğurlu olması dileklerimle sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ
Denizcilik Yüksekokulu Müdür Vekili

 

© Copyright 2018 | Near East Technology