Uzaktan Eğitim Merkezi – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Uzaktan Eğitim Merkezi

Uzaktan Eğitim Merkezi
Uzaktan Eğitim günümüzde geleneksel eğitimle karşılaştırılmakta olan ve yapılan çalışmalardan elde edilen sonuçlar ile etkililiğini kabul ettirmiş bir eğitim türüdür. Uzaktan eğitim hem öğretenlere hem de öğrenenlere çeşitli yönlerden avantajlar sağlamaktadır. Hem öğreten hem öğrenenler için zamanda ve mekanda esneklik sağlayan uzaktan eğitim, farklı eğitim platformlarında kullanılabilir.

Girne Üniversitesi’nde uzaktan eğitim olarak sürdürdüğümüz üç ders bulunmaktadır. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve İngilizce dersleri hem Türk hem yabancı uyruklu öğrenciler için uzaktan eğitim olarak sürdürülmektedir. Üniversitemiz uzaktan eğitim platformu olarak Moodle’ı tercih etmiştir. Moodle sayesinde öğrenciler tüm ders materyallerini kolaylıkla sistemden takip ederken, diledikleri zaman ders öğretmenlerine ve akranlarına da bu system üzerinden ulaşabilmektedirler. Moodle sistemine ek olarak öğrencilerimiz zorluk yaşadıkları durumlarda e-posta yolu ile veya yüz-yüze olarak ilgili derslerin öğretmenlerine ulaşıp sorularını yöneltme imkanına sahiptirler.

Girne Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi olarak öğrencilerimize en iyi, en kaliteli Uzaktan Eğitim hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Kampüs içerisinde bulunan Uzaktan Eğitim Merkezimizde veya çevrimiçi olarak öğrencilerimizle sürekli iletişim halinde bulunarak onların öğrenmelerini en hızlı ve üst düzeye çıkarmak başlıca hedefimizdir.

Girne Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü
Uzman Hasan TANGÜL