Uzaktan Eğitim Merkezi – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Uzaktan Eğitim Merkezi

Uzaktan Eğitim geçmiş yıllara nazaran günümüzde çok sık kullanılan ve tercih edilen öğretim modeli haline gelmiştir. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin sağladığı zaman ve mekan kaynaklı sorunlar çözülmekte ve gelişen teknoloji ile birlikte uzaktan eğitimin kalitesi her açıdan gelişmektedir. Tüm dünyada artan eğitim gereksinimi, süre sınırlaması ve coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldıran, öğrenciler için eğitim hayatlarında kolaylık sağlayan teknolojiler ile uzaktan eğitime olan talebi artırmaktadır.

Uzaktan Eğitime olan talebi karşılamak amacı ile kurulan Girne Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin amacı, öğrencilere teknoloji yardımıyla verilen eğitimi ve eğitimin özelliklerini ve kalitesini artırarak, öğrencilerin diledikleri zaman ve diledikleri yerde dersleri öğrenmelerini sağlamaktır.

Girne Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından üniversitedeki tüm programlara yönelik olarak üç (3) ders verilmektedir. Bu dersler Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve İngilizce derslerinden oluşmaktadır. Her ders için on dört (14) haftalık eğitim süresi oluşturulmuştur. Yedi (7) haftalık ders takibinden sonra bir vize, on dört (14) haftalık ders takibinden sonra bir final sınavı yapılarak öğrencilerin bilgileri ölçülmektedir.

Girne Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) ve dersleri ile ilgili detaylı bilgiyi uzem.kyrenia.edu.tr adresinden bulabilirsiniz.

UZEM Koordinatörleri

© Copyright 2018 | Near East Technology