Sağlık Bilimleri Fakültesi – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Günümüzde sağlık hizmetlerinin etkili ve başarılı olması, sağlığın farklı alanlarında yetişmiş elemanların uyumlu bir ekip halinde ortak amaç doğrultusunda çalışması ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle sağlık ekibini üyelerinin yetişeceği nitelikli eğitim kurumlarına ve programlara gereksinim bulunmaktadır. Girne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, sorunları çözme yeteneği ile donanmış, bilgili, yeterli, dürüst, insanlığa hizmeti amaç edinmiş, hastalarına karşı saygılı, anlayışlı ve sorumlu, evrensel ölçüde bilgi üreterek bilim dünyasına katkıda bulunan, kültürel yönden donanımlı, etik ilkelere ve ekip anlayışına sahip, özgüveni yüksek sağlık profesyonelleri yetiştirmek hedefleriyle kurulmuştur. Fakültemiz bünyesinde Hemşirelik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları bulunmaktadır.

Fakültemizin nitelikli eğitim kadrosu, öğrencilere teorik ve uygulamalı alanlarda nitelikli bir eğitim vermektedir. Ayrıca uygulamalı eğitimlerini öğretim üyeleri ve deneyimli meslektaşlarının gözetiminde son teknolojiye uygun sistemler ile donatılmış Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilmektedir.

Toplumsal ve etik değerlere saygılı, bilgili, araştırmacı, akılcı, çözüm üretebilen, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza yoğun emekleri ile katkı verecek olan değerli öğretim üye ve elemanlarımız ile tüm idari personelimize başarılar dilerken; bizlerle olmayı tercih eden, bu yolda birlikte yürüyeceğimiz sevgili öğrencilerimize Hoş Geldiniz diyor, hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum.

Birlikte daha güzel bir geleceğe ….…

Prof. Dr. Samiye METE
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

© Copyright 2019 | Near East Technology