Hukuk Fakültesi – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Hukuk Fakültesi

Değerli öğrencilerimiz; geleceğin değerli hukukçuları,

Hukukçu olma amacınızın ilk basamağı olan Hukuk Fakültesi’ne hoş geldiniz. Demokratik ve laik temeller üzerine kurulan ülkemize güçlü hukuk misyonuna sahip insanlar yetiştirmeyi amaçlayan Fakültemiz çatısı altında sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Üniversitemizin en önemli bölümlerinden biri olan Hukuk Fakültesinin amacı, yetiştirdiği hukukçularla (hakim, avukat, savcı, noter, akademisyen, hukuk müşaviri vb.) ülkemize değer katarken geleceğine de yön vermektedir. Bilginin altın değerinde olduğu 21. yüzyılda, bilginin en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak üzere konferans, panel, sanal duruşma yarışmaları gibi birçok etkinlik yapılarak öğrencilerimiz geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Girne Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak amacımız, hukuki sorunları aklın ve vicdanın terazisinde tartabilen, çağcıl yorum yeteneğine sahip, çatışan çıkarları doğru ve kararlılıkla değerlendirip, dengeleyebilen, insan haklarını ön planda tutan, hukuk devletini gözetebilen, güçsüzleri güçlülere karşı koruyabilen, etkin ve yeterliliği yüksek, teorik ve uygulama bilgileriyle donatılmış genç hukukçuları yetiştirmektir. Özellikle “etik” davranmayı ilke edinmiş ve “insani” değerlere bağlı, hukukun üstünlüğüne, evrensel barış ve özgürlüğe inanmış, yaşadığı toplumdaki ve dünyadaki gelişmeleri algılayıp yorumlayabilen, yaratıcı düşünebilen, fikrini özgürce dile getirebilen, inceleme ve araştırmalarında bilimi temel alan, bireysel olduğu kadar toplumsal alanda sorumluluk üstlenebilen aydın, bilgili, adil bireyler olmalarına katkıda bulunarak, globalleşen dünyanın her bir alanında başarılarıyla tanınmalarını amaçlamaktadır.

Öğrenim hayatınız boyunca okul imkânlarından en iyi şekilde yararlanmanızı tavsiye eder; öğrenim hayatınızda başarılar dilerim.

Prof. Dr. Yıldırım ULER
Hukuk Fakültesi Dekanı

© Copyright 2019 | Near East Technology