Kurucu Rektör

Eklenme Tarihi: 06 December 2013, Friday, 15:12 Son düzenleme: 04 August 2016, Thursday, 21:41

Cemre S. Günsel Haskasap; Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü, 9 Ağustos 1986’da Lefkoşa’da doğmuştur. İlköğrenimini Yakın Doğu İlkokulu'nda tamamlayarak, okulun ilk mezunlarından olmuştur. Ortaokul öğrenimini ise Yakın Doğu Koleji’nde tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimine 2003 yılında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İşletme Yönetimi Bölümü’nde başlamış ve lisans eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinin hemen ardından, Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeciliği Yönetimi olan başka bir lisans programına başlamış ve üstün bir başarıyla bu bölümden de mezun olmuştur.

Akademik ve analitik becerileri eğitim yaşamı boyunca göze çarpmış ve çevresel ilişkilerinde de başarılı bir kişi olarak takdir gördüğünden dolayı eğitim yaşamına devam etmesi yönünde teşvik edilmiştir. Bu bağlamda hiç ara vermeden eğitimine devam eden Cemre S. Günsel Haskasap İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans programını tamamladıktan sonra, Örgütsel Davranış konusunda uzmanlaşmak üzere konuyla ilgili doktora (PhD) programına devam etmektedir.

2010 yılında Cemre S. Günsel Haskasap, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Kurul Üyeliğine ve ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu’na atanmıştır. Bunun akabinde, Kurucu Rektör olarak Cemre S. Günsel Haskasap, akademisyen ve yöneticilere öncülük ederek, Kıbrıs’ta ilk denizcilik üniversitesi olan Girne Üniversitesi’nin kurulmasını sağlamıştır.

Cemre S. Günsel Haskasap evli ve bir kız çocuğu annesidir.