Sağlık Bilimleri Fakültesi – Girne Üniversitesi
           

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Günümüzde sağlık hizmetlerinin etkili ve başarılı olması, sağlığın farklı alanlarında yetişmiş elemanların uyumlu bir ekip halinde ortak amaç doğrultusunda çalışması ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle sağlığın farklı alanlarına yönelik eğitim sunan programlara  ihtiyaç vardır. Girne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, sorunları çözme yeteneği ile donanmış, bilgili, yeterli, dürüst, insanlığa hizmeti amaç edinmiş, hastalarına karşı saygılı, anlayışlı ve sorumlu, evrensel ölçüde bilgi üreterek bilim dünyasına katkıda bulunan, kültürel yönden donanımlı, etik ilkelere ve ekip anlayışına sahip, özgüveni yüksek sağlık elemanı ve akademik personel yetiştirmek hedefleriyle kurulmuştur. Fakültemiz bünyesinde Hemşirelik ile  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları bulunmaktadır.

Fakültemizin güçlü eğitim kadrosu, modern laboratuvarları, yüksek teknolojik altyapı ve olanaklarının yanı sıra öğrenci açısından fark yaratan en güçlü yanlarından biri, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerinin öğretim üyeleri ve deneyimli meslektaşlarının gözetiminde son teknolojiye uygun sistemler ile donatılmış Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilme olanağıdır.

Toplumsal ve etik değerlere saygılı, bilgili, araştırmacı, akılcı, çözüm üretebilen, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza  yoğun emekleri ile katkı verecek olan değerli öğretim üye ve elemanlarımız ile  tüm idari personelimize başarılar dilerken; bizlerle olmayı tercih eden, bu yolda birlikte yürüyeceğimiz sevgili öğrencilerimize Hoş Geldiniz diyor,  hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum.

Birlikte daha güzel bir geleceğe ….…

Prof. Dr. Samiye METE
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

© Copyright 2017 | Near East Technology