Sağlık Bilimleri Fakültesi – Girne Üniversitesi Eğitim Vakfı
           

Sağlık Bilimleri Fakültesi


Dekanın Mesajı

Fakültemiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tarihi Girne kentinde, modern, çağdaş altyapı ve donanıma sahip GİRNE ÜNİVERSİTESİ bünyesinde ilk eğitim yılına başlıyor.

Günümüzde sağlık hizmetlerinin etkili ve başarılı olması için sağlığın farklı alanlarında yetişmiş elemanların bir ekip halinde ortak amaç doğrultusunda çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Bu nedenle sağlığın farklı alanlarına yönelik eğitim sunan programlara ihtiyaç vardır. Sağlık Bilimleri Fakültemiz, sorunları çözme yeteneği ile donanmış, bilgili, yeterli, dürüst, insanlığa hizmeti amaç edinmiş, hastalarına karşı saygılı, anlayışlı ve sorumlu, evrensel ölçüde bilgi üreterek bilim dünyasına katkıda bulunan, kültürel yönden donanımlı, etik ilkelere ve ekip anlayışına sahip, özgüveni yüksek sağlık elemanı ve akademik personel yetiştirmek hedefleriyle kurulmuştur. Fakültemiz bünyesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik Bölümleri bulunmaktadır.

Fakültemizi, stratejik planı doğrultusunda etkin ve saygın bir kurum haline getirmek ve işbirliklerimizle, alanında uluslararası tanınan fakültelerden biri yapmak vazgeçilmez amacımızdır.

Toplumun değerlerine ve etik değerlere saygılı, bilgili, araştırmacı, akılcı, çözüm üretebilen, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza yoğun emekleri ile katkı verecek olan değerli öğretim üye ve elemanlarımıza, tüm idari personelimize başarılar diler, bizlerle olmayı tercih eden, bu yolda birlikte yürüyeceğimiz sevgili öğrencilerimize hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum.

Birlikte daha güzel bir geleceğe ….…

Prof. Dr. Rüveyde BUNDAK
Dekan – Sağlık Bilimleri Fakültesi

© Copyright 2017 | Near East Technology