Sağlık – Girne Üniversitesi
+90 392 650 26 00

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs kampüsünde kurulmuştur. Geleceğe dönük bir yapı içinde, dünyanın her yerinden gelen hastalara hizmet vermektedir. Hastane devlet-sanat altyapısı, tıbbi deneyimli destek personeli ve eşsiz teknolojisi ile sadece batıda görülen uluslararası standartlardadır.

YDÜ Hastanesi hasta odaklı bir kurum olarak planlandı. Joint Commission International (JCI) için uluslararası standartlara göre, hastalar için tıbbi ve diğer hizmetleri yerine getirmek için dünya çapında bir merkez olarak peşinen kabul edilmiştir.

209 özel, tek hasta odaları, 8 ameliyathane, 30 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, 17 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, geniş bir dizi testler yapılabilir bir laboratuvar ile 55.000 metrekarelik kapalı alana ve bir öncü diognostic görüntüleme merkezine sahiptir.

Uluslararası hastaların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için bir “Uluslararası Hasta Koordinasyon Merkezi” oluşturulmuştur. Bu tesis uluslararası hastaların ve onların arkadaşlarının Kuzey Kıbrıstaki transfer ve konaklama işlerini düzenler. Aynı zamanda çevirmenler aracılığı ile kendi dillerinde iletişimede yardımcı olur.Merkez aynı zamanda ülke içinde turlar ve sosyal etkinlilerde düzenlemektedir. Merkezin amacı hastaların sağlıklı ve mutlu bireyler olarak evlerine geri dönmelerini sağlamaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs’ta pek çok “İlkler” ile övünür. YDÜ Hastanesinin başarıları:

  • İlk ve tek özel üniversite hastanesi.
  • İlk ve tek yüksek teknoloji radyoterapi Merkezi (Rapid Arc Technology).
  • İlk ve tek PET/CT.
  • Tüm tıbbi testleri yapılabilir ilk ve tek referans laboratuvarı.
  • İlk ve tek HIS, RIS ve LIS dijital bilgisayar sistemleri.
  • İlk ve tek ambulans uçak.
© Copyright 2018 | Near East Technology